МАЗЗ

Остварена работна средба помеѓу Амбасадорот на Р. Италија во Р. Северна Македонија и претставници на МАЗЗ

објавено во: Новости | 0

Во просториите на Амбасадата на Италија во Скопје, претставници на Македонската асоцијација на земјоделски задруги на покана на Неговата Екселенција, Амбасадорот Андреа Силвестри остварија работна средба на која беа разгледани можностите за понатамошна соработка во сферата на развој на задругарството … Продолжува

Одбележан Меѓународниот ден на задруги

објавено во: Новости | 0

Во организација на Македонската асоцијација на земјоделски задруги а со поддршка на Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство и Цивика мобилитас програмата на 2 јули во с. Мустафино, Свети Николе, свечено се одбележа Меѓународниот ден на задруги. Со поздравни говори … Продолжува

Одбележување на Меѓународен Ден на Задруги

објавено во: Новости | 0

Почитувани, Чест ни е да Ве поканиме  да присуствувате на Меѓународниот ден на задруги кој ќе се одржи во с. Мустафино, Свети Николе на 02.07.2022 година, (сабота) со почеток од 10:00 часот. Овогодинешната тема на Меѓународниот ден на задруги е … Продолжува

Одржана работилница за важноста на загадувањето од пестициди во земјоделството

објавено во: Новости | 0

Македонската асоцијација на земјоделски задруги на 17 јуни во хотел Сириус, Струмица одржа работилница на тема: Важноста на загадувањето од пестициди во земјоделството и заштита на животната средина. Целта на обуката беше претставниците на земјоделски задруги од регионот – членки … Продолжува

Претставници на МАЗЗ присутни на шестата дебата посветена на земјоделството во Резиденцијата на Европската Унија

објавено во: Новости | 0

Претседателката на Македонската асоцијација на земјоделски задруги г-ѓа Сузана Димитревска, заедно со двајца претставници на земјоделски задруги – членки на МАЗЗ, г-дин Ѓорѓи Андонов од зз Пчелин Рај, Струмица и г-дин Мукрем Мехмеди од зз Рекански Фармер, Маврово Ростуше беа … Продолжува

Претставници на МАЗЗ присутни на 89-от по ред Меѓународен саем за земјоделство во Нови Сад, Р. Србија

објавено во: Новости | 0

Во периодот од 20-24 мај, дваесетчлена делегација на Македонската асоцијација на земјоделски задруги беше дел од 89-от по ред Меѓународен саем за земјоделство во Нови Сад кој претставува најголем саемски настан во Р. Србија и еден од најголемите во Европа … Продолжува

Претставници на МАЗЗ присутни на Средбата за вмрежување на граѓански организации на Цивика мобилитас

објавено во: Новости | 0

Претставници на Македонската асоцијација на земјоделски задруги во периодот од 4-6 мај 2022 година се дел од Средбата за вмрежување на Цивика мобилитас која се одржува во хотел Метропол, Охрид – како еден од најголемите настани посветен за сумирање на … Продолжува